SLACKlive

English version

Read me

Vítejte v databázi highline.
Naší snahou při vytváření Highlines Book- jakési vrcholové knížky hajlajn, bylo jednak zmapovat zajímavá místa, kde se dá napnout a přejít highline a také vytvoření prostoru pro zapisování lidí kterým se podařilo, tu kterou lajnu, přejít. Jaký bude rozsah a obsah této "vrcholovky", to bude záležet především na vás. V praxi by to mělo fungovat asi takto: V případě, že ve "vrcholovce" najdete hajlajnu, kterou jste přešli a vaše jméno pod ní není uvedeno, tak se jednoduše zapíšete- buď jménem, nebo přezdívkou a připojíte datum. Každou lajnu můžete též okomentovat- např. : přidaný fixní jištění, ulomenej strom, ubrat- přidat * za expozici atd. V případě, že uskutečníte a přejdete nový projekt, kliknete na políčko: receteam@slacklive.cz a zašlete nám základní údaje a foto a mi ho zařadíme.

Piktogramy u odkazu Set-up points znamenají:

  • šutr-nutnost kotvení lajny ve skále- omotat, založit hex, provázat hodiny...
  • strom- možnost použít ke kotvení strom.
  • borhák- možnost kotvení za fixní body: borháky, skoby, nejty, zábradlí atd. ZDE OVŠEM VŽDY, DOKOTVĚTE ASPOŇ JISTÍCÍ LANO, NEZÁVISLE NA NICH!!!
  • lebka- to je vo hubu- nedoporučujeme za stávajících podmínek- El Chorro.
  • Piktogram u některých lajn, většinou na pískovcové věže, (přeškrtnutej deštník) znamená zákaz lezení a napínání po dešti. Datum pak znamená od kdy do kdy se nesmí na věže lézt vůbec- Ochrana přírody.

    POZOR: Highline je nebezpečný sport! Slacklive.cz nenese žádnou odpovědnost za případné nepřesnosti v databázi, pevnost kotvících bodů nebo věží ani za případné možné incidenty, úrazy, nebo jiné mimořádné události. Prosíme Vás o opatrnost jak při samotném napínání a chození, tak i u důslednou ochranu přírody. K napínání Highline nikdy nepoužívejte slaňovací kruhy ani kruhy postupového jištění- zvláště pak na pískovcových věžích.
    Děkujeme.

  • ENTER